Zdrowie intymne

Samopobranie, czyli let’s take a selfie!

Samopobranie, czyli let’s take a selfie!

Na całym świecie z roku na rok infekcje przenoszone drogą płciową (ang. sexually transmitted infections, STI) są niestety coraz bardziej powszechne. Na szczęście coraz częściej wykonuje się też badania w ich kierunku. Choć na co dzień często nie zdajemy sobie sprawy z ryzyka, jakie niesie za sobą seksualne wyzwolenie, powrót infekcji intymnych stał się faktem. Koncentrując się wyłącznie na zabezpieczeniu się przed ciążą, zapominamy jednak o innych, nieprzyjemnych skutkach seksu, zwłaszcza z nieznanym partnerem. Choroby z grupy STI są uporczywe, ale w większości przypadków całkowicie wyleczalne. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia, szybka i dokładna diagnostyka. Dokładnie takie jest badanie metodą biologii molekularnej oznaczające w jednym pakiecie możliwie największą liczbę patogenów przenoszonych drogą płciową.

Testy w kierunku infekcji przenoszonych drogą płciową są wykonywane z wykorzystaniem wymazów z miejsc potencjalnie zakażonych, czyli z miejsc intymnych. W przypadku panów pobranie materiału jest stosunkowo proste, natomiast kobiety mogą napotykać pewne trudności z prawidłowym zebraniem wymazu. Rozwiązanie tego problemu jest już dostępne w naszym sklepie internetowym. Najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce i przebadać się samodzielnie!

„Self-collecting”, czyli samopobranie, jest popularną metodą wykonywania testów przesiewowych pod kątem STI na całym świecie. Kobiety rozpoczynają diagnostykę od szybkiego skriningu, który mogą wykonać bez interwencji specjalisty. Doświadczenie pokazuje, że często jest to przyczyna odkładania w czasie, czy nawet rezygnacji z wykonania badania. Dlaczego? Ponieważ wizyta u specjalisty wiąże się z koniecznością rozmowy na wstydliwy temat, skrępowaniem i niejednokrotnie z dodatkowymi kosztami.
Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentek, oferujemy badanie w kierunku infekcji intymnych z samodzielnie pobranej próbki. Umożliwia to specjalna szczoteczka Evalyn®Brush.

  • Każda kobieta w prosty, szybki i bezbolesny sposób może sama, w zaciszu domowym pobrać materiał z pochwy do badania w kierunku infekcji intymnych.
  • Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i skuteczna.
  • Badanie panelem intymnym z samopobrania to możliwość szerokiego skriningu bez konieczności wizyty u lekarza lub położnej.
  • Specjalnie zaprojektowana szczoteczka Evalyn®Brush umożliwia uzyskanie wiarygodnego wyniku badania w kierunku STI.

Weź sprawy w swoje ręce i zadbaj o swoje zdrowie!
Badanie można zamówić tu razem ze specjalną szczoteczką.
Klikając ten link, przekonasz się, jak proste może być samopobranie.
Wynik badania otrzymasz online.

Literatura:

www.roversmedicaldevices.com
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4409059/#!po=19.2308
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3545397/?report=reader

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>